Aksaray Belediyesi Fırın Denetimleriyle Vatandaş Sağlığını Korumaya Devam Ediyor Aksaray Belediyesi Fırın Denetimleriyle Vatandaş Sağlığını Korumaya Devam Ediyor

Sivas İl Müftülüğü, 2024 yaz Kur’an kursları için bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantı, Müftülük konferans salonunda gerçekleştirildi ve İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya tarafından yönetildi.

Altunkaya, toplantıda yaz Kur’an kurslarının 16 Ağustos 2024 tarihine kadar devam edeceğini belirtti. Kur’an kursu öğreticilerine seslenen Altunkaya, kursların toplumun her kesimine hitap ettiğini vurgulayarak, “Kur’an-ı Kerim ve dini bilgilerin öğretildiği bu kurslarımız, yaz tatilinde çocuklar ve gençler için önemli bir eğitim fırsatı sunmaktadır” dedi.

Programda öğrencilerin Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler alanında temel düzeyde bilgi, bilinç ve beceri kazanmalarının hedeflendiğini belirten Altunkaya, kursların sosyal, kültürel faaliyetler ve sportif etkinliklerle desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Toplantının sonunda İl Müftüsü, katılımcı Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür ederek yaz kursları eğitim döneminde başarılar diledi.

Kaynak: iha