Koyulhisar'da mantar toplamaya çıkan Erciş Ülker, bitkin ve susuz kalmış yavru karacayı görünce onu evine alıp şefkatle baktı. Birkaç günlük sevgi ve emeğin ardından yavru karaca, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edilerek doğal yaşamına geri döndü.

Sevgi Evleri Çocuklarının Sanat Eserleri Sergilendi Sevgi Evleri Çocuklarının Sanat Eserleri Sergilendi

Mantar Toplarken Yavru Karacayla Karşılaştı:

Emekli olan Erciş Ülker, geçtiğimiz günlerde Ahlan mevkiinde mantar toplamak için ormana gitmişti. Mantar toplama turunu tamamlayıp dönüş yolundayken, Ülker'in kalbi yavru bir karacanın bitkin ve susuz kalmış haline dayanamadı. Annesi tarafından terk edilmiş yavru karaca, adeta ölü gibi yerde yatıyordu.

Sevgi ve Şefkatle Hayata Döndürdü:

İlk başta yavru karacanın öldüğünü düşünen Ülker, ona dokunduğunda hala hayatta olduğunu fark etti. Yavru karacanın aç ve susuz kaldığını anlayan Ülker, onu arabasına alarak eve götürdü. Evde yavru karacaya su vererek onu hayata döndürdü. Ardından da ilçeye getiren Ülker, durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine bildirdi.

Doğal Yaşamına Geri Dönecek:

Birkaç günlük sevgi ve şefkat dolu bakımın ardından yavru karaca, doğal yaşamına geri dönmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edildi. Erciş Ülker'in bu anlamlı davranışı, yavru karacaya bir umut ışığı olurken, tüm doğaseverlere ilham kaynağı oldu.

Erciş Ülker'in Söyledikleri:

"Emekliyim. Devamlı ormana mantar toplamaya gidiyorum. Bu yavru karacayı ormanda otlar içinde bitkin halde buldum. Önce ölmüş sandım. Dokunduğumda hareket etti. Ama çok aç susuş kalmıştı. Annesi tarafından terk edilmişti. Birkaç gün aç susuz kalmış. Aldım arabaya götürüp su verdim. Kendine geldi. İlçeye getirdim."

Kaynak: iha