Ankara'da Mobilya Atölyesinde Yangın Paniği: İtfaiye Ekipleri Müdahalede Ankara'da Mobilya Atölyesinde Yangın Paniği: İtfaiye Ekipleri Müdahalede

Sivas Emniyet Müdürlüğü, Suşehri ve Şarkışla Cumhuriyet Başsavcılıkları ile koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şubeleri tarafından Haziran ayında uyuşturucu madde kullanımını ve ticaretini önlemek amacıyla geniş çaplı bir operasyon düzenledi. Operasyonda 21,30 gram metamfetamin, 1,02 gram esrar, 1034 adet sentetik ecza hap, 1658 kullanımlık kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid (bonzai), 917 kök Hint keneviri, 1 adet kurusıkı tabanca ve tabancaya ait şarjör, 2 adet ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait şarjör, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 20 adet kartuş, 7 adet 9 mm çapında fişek ve 4 adet 7,65 çapında fişek, 15 karton (150 paket) gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen sigara ele geçirildi. Bu kapsamda 19 şahıs yakalandı.

Yakalanan Şahıslara Uygulanan İşlemler:
•    1 şahıs 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet Suçundan işlem yapılmak üzere ilgili birime teslim edildi.
•    15 şahsa TCK 191. Madde (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Alma Kabul Etme veya Bulundurma) Suçundan işlem yapıldı.
•    İşlem yapılan 2 şahsın aynı zamanda TCK 191. Madde (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Alma Kabul Etme veya Bulundurma) Suçundan “Aranıyor” olduğu anlaşılmış ve şahıslar adli mercilerce tutuklandı.
•    1 şahsa TCK 191. Madde (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Alma Kabul Etme veya Bulundurma) ve TCK 188. Madde (Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçları kapsamında işlem yapılmış ve şahıs adli mercilerce tutuklandı.
•    2 şahsa TCK 191. Madde (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Alma Kabul Etme veya Bulundurma) ve 2313 Sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanuna Muhalefet muhalefet suçu kapsamında işlem yapılmış ve şahıslardan 1’i adli mercilerce tutuklandı.

Farkındalık Çalışmaları
Uyuşturucu ile Mücadele alanında toplumun bilinçlendirilmesi ve farkındalığının arttırılması amacıyla (TUBİM) 4 faaliyet gerçekleştirilerek 2295 vatandaşa bilgilendirme yapıldığı aktarıldı.

Sivas Emniyet Müdürlüğü'nden Mesaj
Sivas Emniyet Müdürlüğü narkotik madde ticareti, sevki veya kullanım suçunu gerçekleştiren şahıslara yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam edeceğini açıkladı.

Muhabir: BÜLTEN