Sivas'ın Gemerek ilçesinde yaşayan Mehmetcan Yıldırım, 20 yıllık çiftçiliğin hiç görmediği bir olay yaşandığını söyledi. Yıldırım, traktörde bir yaprak fark edince onu incelemeye başladı. Yaprağın filizlenmiş bir kabak olduğunu gören Yıldırım, şaşkınlığını gizleyemedi. Demir yığınının arasında filizlenen bu tohum, adeta doğanın mucizesini gözlerin önünde seriyordu.

Sivas'ta Traktörün İçinde Kabak Filizlendi Çiftçi Hayrete Düştü (1)

Filizlenen kabak tohumunu koruma altına alan Yıldırım, onu traktörün içerisinde yetiştirmeye karar verdi. Bu sıra dışı durum, çevrede de büyük ilgi uyandırdı. Demir yığınından filizlenen kabak fidesini görenler, hayretlerini gizleyemediler.

“Rabbim nasip ederse kayadan da, demirden de yeşillik çıkarır."

Dikkatsizlik Can Aldı: Çiftçi Elektrik Akımına Kapılarak Hayatını Kaybetti! Dikkatsizlik Can Aldı: Çiftçi Elektrik Akımına Kapılarak Hayatını Kaybetti!

Sivas'ta Traktörün İçinde Kabak Filizlendi Çiftçi Hayrete Düştü (2)

Mehmetcan Yıldırım, olayı şöyle anlatıyor: “20 yıldır çiftçilik yapıyorum. Traktörüme bindiğimde bir kabak tohumunun düşmesiyle filizlendiğini gördüm. Allah’tan gelen bir şeyi koparmak istemedim. Traktörün içerisinde sakıncası olmadığı sürece yetişmesini istiyorum. Engel olursa da fidesinden sökerek başka bir yerde yetiştirmek istiyorum. Nasıl olduğunu bende bilemedim. Kabak tohumu oraya düşmüş, filizlenmiş. Öyle görünce de kıyamadım koparmaya. Rabbim nasip ederse kayadan da, demirden de yeşillik çıkarır. Su olmayan yerde gördüğünüz gibi filizleniyor. Allah istediğinde her şey olur” ifadelerini kullandı.