Sivas’ın Mehmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Kafeler Sokağı, açıldığı günden bu yana trafiğe kapalı. Bölge esnafının ve mahalle sakinlerinin, trafiğe kapalı olmasına rağmen araç girişi olduğu yönündeki şikayetlerinin ardından sokağın girişine otomatik bariyer koyuldu.

Sivaslı Aslınur Liderlik Koltuğunda! Sivaslı Aslınur Liderlik Koltuğunda!

Alt kısımda bulunan bariyere rağmen sürücüler Kafeler Sokağına araçla girmeye devam ediyor. Sokakta bulunan kafelerin önüne araç park eden sürücüler, vatandaşlardan tepki görüyor.

Özellikle akşam saatlerinde araçların sokağa giriş yaptığını ve yayaların ulaşımını engellediğini dile getiren vatandaşlar;Burada sürekli araç oluyor. Ya park halinde ya da seyir halinde sürekli bu alanda yürürken zorlanıyoruz. Kafeler Sokağı araç trafiğine kapalı ama sürekli olarak burada araç var. Sivas Belediyesi şikayetlerimizi dikkate alarak bu alana bariyer koydu ama sürücüler buraya yine de giriyor. Motosikletli sürücülerde sokağı oldukça işgal ediyor. Yetkililerimizde bu alan için bir çalışma talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.Trafiğe Kapalı