Sivas'ta yaşayan Savaş Tufan, tilkiyle kurduğu olağanüstü dostlukla hem çevresindekileri hem de sosyal medyada takipçilerini şaşırtıyor. Yaklaşık bir yıldır aynı bölgeye gelen tilkiyi eliyle besleyen Tufan, adeta bir anne şefkatiyle tilkiye bakıyor. Bu sıra dışı dostluk, görenleri de hayrete düşürüyor.

Aladağlar Milli Parkı'nda Gizli Yaşam: Fotokapanlar Yaban Hayvanlarını Görüntüledi Aladağlar Milli Parkı'nda Gizli Yaşam: Fotokapanlar Yaban Hayvanlarını Görüntüledi

Tufan, tilkiyle ilk karşılaşmasını şöyle anlatıyor: "Yaklaşık bir yıl önce arazideyken yavru bir tilki gördüm. Çok zayıftı ve annesi yoktu. Eve götürdüm ve ona bakmaya başladım. O günden beri de her gün buluşuyoruz."

Tilkinin zamanla kendisini tanıdığını ve sesinden geldiğini anladığını belirten Tufan, "Seslendiğimde hemen yanıma geliyor. Arabamı da renginden ve sesinden tanıyor. Hatta bazen arabaya bile biniyor, birlikte geziyoruz. Ama insanların onu görmesini ve zarar vermesini istemediğim için ormanın başında tekrar bırakıyorum".