Sivas'ın ilk antika pazarı, geçmişle kültürel bağ kurmak ve antika meraklılarının buluşma noktası olmak amacıyla kapılarını açtı. Antikaya ilgi duyan vatandaşlar, pazarın ilk gününde yoğun ilgi gösterdi.

Antika ve Eski Eşyalar Sivas'ta Buluşuyor

Sivas Antikacılar Derneği tarafından organize edilen Sivas Antika Pazarı, antika ve eski eşya meraklılarını bir araya getiriyor. Yenişehir Kapalı Pazar Alanı'nda düzenlenen pazarda, eski paralar, tarihi gramofonlar, pikaplar, plaklar, gaz lambaları, at arabası parçaları, gümüş saatler, porselen eşyalar ve daha birçok antika ürün ziyaretçileriyle buluşuyor.20240623Aw232461

Yoğun İlgi Gördü

Antika Pazarı'nın ilk günü, yoğun ilgiyle karşılandı. Birçok antika eşyanın bulunduğu pazarda, vatandaşlar geçmişe bir yolculuk yapma imkanı buldu.

AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu'dan 15 Temmuz Mesajı: "Milletin Zaferi Kutlu Olsun" AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu'dan 15 Temmuz Mesajı: "Milletin Zaferi Kutlu Olsun"

"Antika Pazarı Hayırlı Olsun!"

Sivas Antikacılar Derneği Başkanı Menderes Kartalmış, pazarın açılışında yaptığı konuşmada, pazarın hayırlı olmasını diledi. Kartalmış, pazarın Sivas'ın kültürel hayatına katkıda bulunacağına inandığını söyledi.

Esnaf da Memnun

Antika eşya satıcıları da pazarın açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Satıcılar, pazarın kendileri için yeni bir kazanç kapısı olacağını ve antika meraklılarıyla buluşma imkanı sağlayacağını ifade etti.

Pazar Günleri Açık

Sivas Antika Pazarı, her pazar günü 09:00 - 18:00 saatleri arasında Yenişehir Kapalı Pazar Alanı'nda ziyaretçilerini bekliyor.

Muhabir: BÜLTEN