Sivas'ta taksimetre ücretlerine zam geldi! Sivas Belediyesi ve Şoförler Odası'nın aldığı kararla taksimetre açılışı 25 liradan 35 liraya, km artışı ise 25 liradan 35 liraya yükseltildi. İndi bindi (kısa mesafe) ücreti de 75 liradan 100 liraya çıkarıldı. Bu zam oranı, vatandaşlarda büyük tepkilere yol açtı.

Taksimetre Açılışı %40, Km Artışı %40 Zamlandı!

Eski tarifede taksimetre açılışı 25 lira iken yapılan zamla birlikte 35 liraya yükseltildi. Km artışı da 25 liradan 35 liraya çıkarıldı. İndi bindi (kısa mesafe) ücreti ise %33,33 zam oranıyla 75 liradan 100 liraya yükseltildi.

Vatandaşlar Tepkili!

Sivas Belediyesi ve Şoförler Odası'nın birlikte aldığı bu karara vatandaşlar tepkili. Taksimetrelere yapılan %40'lık zam oranını fazla bulan vatandaşlar, "Zaten taksilere binemiyorduk aşırı pahalıydı. Şimdi tamamen hayal oldu. Bu denli zam verilmesine anlam veremiyorum." şeklinde tepki gösterdiler.

Sivas Valisi Sayın Dr. Yılmaz Şimşek’in Kurban Bayramı Mesajı Sivas Valisi Sayın Dr. Yılmaz Şimşek’in Kurban Bayramı Mesajı

Sivas'ta Taksi Kullanmak Zorlaşacak mı?

Zamlar sonrası taksi kullanımı Sivas'ta daha da zorlaşacak gibi görünüyor. Zaten yüksek olan taksi ücretleri, bu zamlarla birlikte daha da artarak vatandaşları zor durumda bırakacak.

Muhabir: İsmail Haksever