Sivas'ın su kaynaklarının etkin yönetimi ve geleceğe taşınması için kritik önem taşıyan İl Su Kurulu Toplantısı, Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 16.22.36Toplantıda, havza ölçekli su yönetim planları, su verimliliği il planları, içme ve kullanma suyu güvenliği, su kaynaklarının korunması ve atık su yönetimi gibi konular ele alındı.

Su Tasarrufu Önemle Vurgulandı: Vali Şimşek, yaptığı konuşmada, "Hepimize düşen ortak görev doğal kaynaklarımızı çok daha dikkatli ve tasarruflu kullanmak, israftan kaçınmaktır" diyerek suyun önemini vurguladı.

Su Tedbirleri Masaya Yatırıldı: Toplantıda, su kaynaklarının korunması ve kuraklık tehdidine karşı alınması gereken tedbirler de masaya yatırıldı. Vali Şimşek, bu konuda çözüm yollarının aranacağını ve gerekli adımların atılacağını belirtti.

Sivas'ın Su Potansiyeli Değerlendirildi: Vali Şimşek, Sivas'ın içme suyu potansiyelinin 50,920 hm³/yıl, tarımsal sulama alanlarının ise 83 Bin 931 Hektar olduğunu ifade etti. Kuraklık tehdidine dikkat çeken Vali Şimşek, kaynakların korunması ve etkin yönetimi için tüm kurumlarla koordinasyon halinde çalışılacağını vurguladı.

Bilinçlendirme Temel Hedef: Vali Şimşek, suyun geleceğe taşınmasında bilinçlendirmenin önemini vurguladı. "Su ve toprak geleceğimizin emanetidir. Bu emanetlere sahip çıkarak, çocuklarımıza da güzel bir dünya bırakabiliriz" diyen Vali Şimşek, alınacak tedbirlerle Sivas'ta suyun daha doğru ve tedbirli kullanılacağını ve geleceğe büyük bir miras bırakılacağını ifade etti.

Kaçırmayın! 1,5 Milyon TL'lik Opel Mokka Yarı Fiyatına Satılıyor! Kaçırmayın! 1,5 Milyon TL'lik Opel Mokka Yarı Fiyatına Satılıyor!

Whatsapp Image 2024 04 26 At 16.22.36 (1)Whatsapp Image 2024 04 26 At 16.22.36 (2)