Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, İftira Niteliğindeki Haberlere Sert Tepki Gösterdi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, İftira Niteliğindeki Haberlere Sert Tepki Gösterdi

Sivas'ta siyasi partilerde yaşanan hareketlilik, seçim atmosferini şimdiden şehre taşırken, CHP cephesinde aday adaylığı sürecinin başlaması bekleniyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sivas Teşkilatı'nda aday adayları belirmeye başlarken, CHP cephesinde ise bu sürecin ne zaman başlayacağı merak konusu. Genel Başkan Özgür Özel'in liderliğindeki CHP'nin, 38. Olağan Genel Kurul'da belirlenen yol haritası, Sivas için kilit bir öneme sahip.

Edinilen bilgilere göre, 16 Kasım 2023 Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde gerçekleştirilecek İl Başkanları Toplantısı'nın ardından Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurularının alınmasının planlandığı ifade edildi. Bu tarihten itibaren, CHP içinde aday adaylığı için başvuruların artması bekleniyor.

İktidar partisi AKP'nin mahalli idareler seçimi çalışmalarına hız verdiği bir dönemde, CHP'de devam eden sessizlik, seçmenlerden tepki çekiyor. Muhalefetin seçim sürecindeki etkinliği ve stratejileri konusunda kamuoyunda oluşan beklentiler, CHP'nin aday adayları ve genel parti politikalarıyla şekillenmeye başlıyor.

Öte yandan, CHP içinde aday adaylığı başvurusu yapacak isimlerin kimler olacağı, şehirdeki siyasi dinamikleri belirleyen önemli bir faktör haline gelmiş durumda. CHP'nin Sivas'taki aday adayları ve partinin seçim stratejisi, önümüzdeki günlerde şekillenecek ve şehirdeki politik atmosferi büyük ölçüde etkileyeceği ifade ediliyor.