2023 yılında başlayan 2024 yılında da devam eden zam seline Sivas Köfte’de kapıldı. Restoranlarda 7 adet köftenin porsiyon fiyatı 220 liraya yükseldi. Kasaplarda satılan 1 kilo Sivas Köfte’nin fiyatı ise 360 lira oldu.

7 adet köfteden oluşan bir porsiyon Sivas Köfte 220 liradan satılırken 1 kilo Sivas Köfte’nin 360 liraya satılması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Neredeyse 1 kilo Sivas Köfte fiyatına yaklaşan 7 adet köfteden oluşan bir porsiyona tepki gösteren vatandaşlar; “Sivas Köfte, dünyada eşi benzeri olmayan sadece Sivas’a özgü bir et. Şehir dışından sadece Sivas Köfte yemek için Sivas’a gelen insanlar varken fiyatların bu denli yükselmesi bizlere zarar verir. Restoranlarda Sivas Köfte porsiyonları çok fahiş fiyatlara satılıyor. 7 tane köfte 220 liradan satışa sunuluyor. Ailemizle dışarıda Sivas Köfte yemek bizim için hayal. Bu noktada yetkililerin denetleme yapması gerekiyor. 1 kilo köfte ile 7 adet köftenin neredeyse aynı fiyata satılması doğru değil.” açıklamasını yaptı.

Balıkesir'de Kadın Gazeteciye Şiddet: TİMBİR Saldırıyı Kınadı Balıkesir'de Kadın Gazeteciye Şiddet: TİMBİR Saldırıyı Kınadı

Restoran işletmecileri ise; “Biz sadece ete para vermiyoruz. Bizimde giderlerimiz var, müşterilerimiz bizlere tepki gösteriyor ancak işletme kirası, faturalar, çalışan masrafları derken bizlerde zor günler yaşıyoruz. Kasaplardaki fiyatlara yaklaşmamızın sebebi bu.” ifadelerini kullandı.Sivas Köfte1Sivas Köfte