Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili! Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili!

Sivas’ta 12 kahraman şehit için Sivas’ta yürüyüş düzenlendi. Sivas Devlet Hastanesi önünden başlayan yürüyüşe, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sivas İl Başkanı Efe Zileli, Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İsrail’in Gazze şeridinde 2023 yılının Kasım ayından bu yana devam eden yoğun bombardımanında hayatını kaybeden Gazzeli sivillerinde anıldığı yürüyüş sloganlar eşliğinde Tarihi Kent Meydanı’na kadar devam etti.

“Bu Topraklardan Bir Çakıl Taşı Dahi Koparamayacaklar”

Yürüyüş Tarihi Kent Meydanı’nda açıklamalarla devam etti. İlk olarak konuşma yapan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Anadolu coğrafyası, tüm mazlum coğrafyanın sahibidir dedi.şehit yürüyüşü

Türk milleti olarak tüm mazlumlara sahip çıkmanın en kutlu görev olduğunu dile getiren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bugün Sivas halkı olarak bu topraklar için canını ortaya koyan şehitlerimizi anmak ve başta Gazze olmak üzere mazlum coğrafyada ki mücadeleye destek olmak adına bir kez daha bir aradayız. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim mekanlarını cennet eylesin.  Bu ülkenin kutsalına, birliğimize, beraberliğimize, bütünlüğümüze, bayrağımıza kastedenler şunu bilsin ki, asla ve asla bu topraklardan bir çakıl taşı dahi koparamayacaklar. Anadolu coğrafyası, tüm mazlum coğrafyanın sahibidir.” şeklinde konuştu.

“Yarınlarından Vazgeçenlerin Değerli Emanetleri Sonsuza Kadar Başımızın Tacıdır”

İsrail tarafından yapılan saldırıların, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından hesabının sorulacağını belirten Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci; “Toprakları uğruna gözlerini kırpmadan canlarını siper eden şehitlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Bu alçak saldırının hesabının devletimiz tarafından misliyle sorulacağından şüphemiz yoktur. Sanmasınlar ki, yapmış oldukları bu alçak saldırılar ile bizleri ne korkutabilecekler nede susturabilecekler. Bizler bir ölür, bin diriliriz. Yarınlarımız var olsun diye yarınlarından vazgeçenlerin değerli emanetleri sonsuza kadar başımızın tacıdır.” ifadelerine yer verdi.Sivas’ta Şehitler İçin Yürüdüler1Sivas’ta Şehitler İçin Yürüdüler33