Son dönemlerde Sivas’ın en büyük problemi haline gelen otopark sorunu her geçen gün artıyor. Trafikteki araç sayısının her yıl daha da yükselmesi sürücülerin araçlarını park edecek alan bulamamasına neden oluyor. Araç sayısının artmasının yanı sıra sürücüler, işletmesinin önünü dubalarla kapatan işletme sahipleri ile karşı karşıya geliyor.

Bakan Yerlikaya'dan Müjde: "3 Milyar Lirayı Aşkın Kaynak Aktarıldı!" Bakan Yerlikaya'dan Müjde: "3 Milyar Lirayı Aşkın Kaynak Aktarıldı!"

Aracını yol kenarına park eden sürücülere parkomat işletilmesinin yanı sıra cezada yazılıyor ancak sürücüler işletmesinin önünü kapatan işletme sahiplerine ceza yazılıp yazılmadığını merak ediyor.

Sürücüler; “Biz yol kenarlarına araç parkı yaptığımızda parkomat işliyor ve ücret ödüyoruz. Farklı zamanlarda araçlarımıza cezai işlem uygulanıyor ama işletmesinin önünü dubalarla kasalarla kapatanlara ceza yazılıp yazılmadığını bilmiyoruz. Kamu alanı olan yeri herhangi bir işletmeci hangi hakla kapatabilir? İlimizdeki bu otopark sorununun çözülmesini istiyoruz. İşe gidiyoruz aracımızı park edecek yer bulamıyoruz. Yetkililerin bu konuda çalışma yapmasını talep ediyoruz. Aynı zamanda herkese eşit davranılmasını istiyoruz. Bizlere ceza yazılıyor ya da parkomat işletiliyorsa aynı şekilde işletmesinin önünü kapatan işletmecilere de ceza yazılmalı ya da parkomat işletilmeli.” ifadelerini kullandı.