Kamu Çalışanlarının Haklarından Tasarruf Olmaz! Türkiye KAMU-SEN Sendikası Basın Açıklaması Kamu Çalışanlarının Haklarından Tasarruf Olmaz! Türkiye KAMU-SEN Sendikası Basın Açıklaması

Sivas'ta yaklaşan Ramazan Bayramı heyecanı çarşılara da yansıdı. Alışveriş için akın eden vatandaşlar, otobüslerde izdihama neden oldu. Yetersiz sefer sayıları ise tepkilere yol açtı.

Yoğunluğun arttığı bu dönemde otobüs seferlerinde herhangi bir değişiklik yapılmaması, uzun kuyruklara ve bekleme sürelerine sebep oldu. Özellikle iftar saatlerinde sefer yapılmaması ve iftardan sonra seferlerin geç gelmesi de vatandaşların öfkesini artırdı. Yarım saatten fazla durakta bekleyen vatandaşlar, “Her iftardan sonra aynı sorunu yaşıyoruz.” diyerek tepki gösterdiler. Vatandaşlar duraklarda yer alan otobüslerin sefer saatlerinin gösterildiği ekranında çalışmadığını belirtti.

Sivaslılar, yetkililerden bayram öncesi otobüs seferlerini acilen artırmalarını talep ediyor. Yetkililerin bu talebe nasıl yanıt vereceği merak konusu.