Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Ahmet Polat, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve Ak Partili Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e okulların spor salonlarında iftar programları düzenlenmesiyle ilgili bir uyarıda bulundu.


Polat, yaptığı açıklamada, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne kadar siyasi çalışmaların nezaket kuralları çerçevesinde yürütüldüğünü ve tüm adaylara teşekkür ettiğini belirtti.


Ancak Ramazan Ayı'nda mevcut belediye başkanının okulların spor salonlarında iftar programları düzenleyeceği bilgisine ulaştıklarını ve bunun seviyeli çalışmaların tersine dönmesine sebep olabileceğini ifade etti.


Polat, "Bir parti elbette Ramazan Ayı'nda iftar faaliyetlerinde bulunabilir. Biz de iftar programları düzenleyeceğiz. Ancak okul salonlarında iftar vermek daha konforlu olmasına rağmen, okullara siyasetin sokulması kadar tehlikeli bir durum yoktur. Okullarımız eğitim yuvalarıdır ve öyle de kalmalıdır." dedi.

Deprem Anında Ne Yapılmalı? Deprem Anında Ne Yapılmalı?


Ak Partili Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i bu karardan dönmeye çağıran Polat, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek'ten de bu yönde alınan bir karar varsa acilen iptal edilmesini istedi.

277783733 137998608755692 3465953461629002988 N