Sivas'ın Gemerek ilçesinde bulunan Sızır Yaylaları, son günlerde Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı havalardan nasibini aldı. Kış ayında neredeyse hiç kar yağmaması nedeniyle yağmur duasına çıkan vatandaşlar, bugün Mayıs ayında Sızır Yaylaları'na kar yağdığına şahit oldu.

Tunceli Müzesi'nde Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi Tunceli Müzesi'nde Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi

Kar yağışı, bölgeye gelen turistleri de şaşırttı. Vatandaşlar, kar yağışını cep telefonlarıyla kaydederek sosyal medyada paylaştı. Paylaşılan görüntülerde, Sızır Yaylaları'nın Mayıs ayında bembeyaz bir örtüyle kaplandığı görülüyor.

Yerel halk, kar yağışına sevinerek daha fazla yağış olması için dua etti. Mayıs ayında yaylaların yeşilliklere bürünmüşken kar yağması ise farklı manzaralar oluşturdu.

Sızır Yaylaları, her mevsim farklı güzellikler sunan bir doğa harikası. Yaz aylarında yeşilin her tonunu barındıran yaylalar, kış aylarında bembeyaz bir örtüyle kaplanıyor. Sonbaharda ise rengarenk ağaç yaprakları ile adeta bir tabloya dönüşüyor. Görüntüler izleyenleri büyülüyor.

Eğer doğayla iç içe olmak ve eşsiz manzaralar seyretmek istiyorsanız Sivas'ın Gemerek ilçesinde bulunan Sızır Yaylaları'nı ziyaret etmeyi unutmayın!