Sivas'ta Şüpheli Tır Operasyonu: Polis Ekipleri Silahlarla Müdahale Etti Sivas'ta Şüpheli Tır Operasyonu: Polis Ekipleri Silahlarla Müdahale Etti

Sivas'ta son günlerde artan hava sıcaklıkları, toplu taşıma araçlarında klima sorununun tekrar gündeme gelmesine neden oldu. Dışarıdaki sıcaklığın 30 dereceye kadar ulaştığı otobüslerde, klimaların tüm itirazlara rağmen açılmaması vatandaşları canından bezdiriyor.
Her yaz olduğu gibi bu yaz da vatandaşlar, toplu taşıma araçlarında adeta üst üste çile çekerek seyahat ediyor. Hava sıcaklığının arttığı dönemde toplu taşıma araçlarının klimalarının çalışmaması ya da yeterince serinletmemesine tepki gösteren vatandaşlar, havasız ve çok sıcak ortamda seyahat etmek zorunda kalıyor.
Yetkililerden çözüm bekleyen vatandaşlar, yaz aylarında terleyen ve nefes alamayan vatandaşlar, klimaların açılmasıyla rahatladıklarını söylüyor.
Yetkililerden Çözüm Bekleniyor:
Sivas'ta yaşanan bu sorunun çözümü için yetkililerden acil önlem alınması bekleniyor. Vatandaşlar, klimaların düzenli olarak bakımı yapılmasını ve seferlerde tüm klimaların açık tutulmasını istiyor.

Muhabir: Adem Bulgaz