Sivas'ın Suşehri ilçesinde, kökeni Erzincan'ın Tercan ilçesine dayanan bir kız kaçırma olayının yankıları kanlı bir hesaplaşmaya dönüştü. Sabahın erken saatlerinde Suşehri-Zara yolu üzerinde meydana gelen silahlı saldırıda iki kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Ş.G. ve G.Z. isimli şahıslar 02 LF 240 plakalı araçlarıyla Zara istikametine seyir halindeyken, 01 VF 138 plakalı araçtaki R.H. ve B.H. tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonucu Ş.G. boyun ve kafa bölgesinden, G.Z. ise omuz bölgesinden yaralandı.

Ankara'da Uyuşturucu Etkisindeki Baba Ailesine Saldırdı: 6 Aylık Bebek Yoğun Bakımda! Ankara'da Uyuşturucu Etkisindeki Baba Ailesine Saldırdı: 6 Aylık Bebek Yoğun Bakımda!

Olayın ihbar edilmesi üzerine bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralılara olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Suşehri Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan Ş.G., daha sonra Sivas'taki bir hastaneye sevk edildi.

Jandarma, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Saldırganların yakalanması için çalışmalar devam ederken, olayın kız kaçırma olayıyla bağlantılı olduğu üzerinde duruluyor.

Kaynak: iha