Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda bulunan bir lastik tamircisi ve oto bakım yeri, kaldırımları işgal ederek adeta otoparka çevirdi.

Lastiklerin dizildiği ve araçların kaldırımda lift ile yükseltilerek lastik değişimi yapıldığı bulvar, yayalara yer bırakmaz hale geldi. Yetkililerden denetim ve cezai işlem talep eden vatandaşlar, "Kaldırımlar yayaların!" diyerek tepkilerini dile getiriyor.

Sivas Lastikci

Kaldırımlar İşgal Altında

Sivas'ın en işlek caddelerinden biri olan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda bulunan bir esnaf, kaldırımları işgal ederek tepkilere yol açıyor. Lastik tamircisi ve oto bakım yeri, kaldırımları araç park alanı olarak kullanıyor. Kaldırımda dizilen lastikler ve kaldırımda lift ile yükseltilerek lastik değişimi yapılan araçlar, yayalara yer bırakmaz hale geldi.

Vatandaşlar Tepkili

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, Sivas Belediyesi'nin kaldırımların yayalara ait olduğu ve esnafların kaldırımları işgal edemeyeceği yönündeki açıklamalarını hatırlatarak yetkililerden denetim ve cezai işlem talep ediyor. Kaldırımların yayaların güvenli geçiş hakkı için ayrılmış olduğunu ve bu hakkın gasp edilmemesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, sorunun acilen çözülmesini istiyor.

İngiltere Savaş Alanına Döndü:Göçmenler Sokağa Döküldü İngiltere Savaş Alanına Döndü:Göçmenler Sokağa Döküldü

Muhabir: Songül BOZDUMAN