Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve TEZMAKSAN, "Sanayide Kadın Eli, Kalkınmanın Temeli" başlıklı programda bir araya geldi. Programda, kadın girişimcilere yönelik çeşitli konularda protokoller imzalandı.

TEZMAKSAN Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Aydoğdu, programda yaptığı konuşmada, "Kadınlar olarak daha çok gidecek yolumuz var." dedi. Aydoğdu, Türkiye Odalar Borsalar Birliği'nde 2007 yılında kadın girişimcilere yönelik önemli bir adım atıldığını ve 7 bin kadın girişimci üyeye sahip olduklarını da dile getirdi.

TEZMAKSAN Akademi ile STSO arasında yapılan protokol, eğitim ve öğrenme odaklı, çözüm ortaklı sanayi işbirliği ile sektör deneyim paylaşımını kapsıyor. Eğitimler, 8 veya 12 kişiden oluşan gruplara belirlenen gün ve saatlerde verilecek. TEZMAKSAN Akademi eğitmenleri ve sektör paydaşları tarafından, sektöre ait deneyim ve eğitimler tezgâh başında ve dersliklerde verilecek. Bu çalışma, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan TEZMAKSAN fabrika içerisindeki TEZMAKSAN Akademi'de gerçekleştirilecek.

Dikkatsizlik Can Aldı: Çiftçi Elektrik Akımına Kapılarak Hayatını Kaybetti! Dikkatsizlik Can Aldı: Çiftçi Elektrik Akımına Kapılarak Hayatını Kaybetti!

Programda Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Esra Meran Mutlu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Bu protokol ile Sivas'ta kadın girişimcilere yönelik önemli bir adım atılmış oldu.