Sivas'ta son zamanlarda halk otobüslerinin son sefer saatlerinde yaşanan aksaklıklar, vatandaşları ve öğrencileri mağdur ediyor. 
Sivaslılar ve şehirde eğitim gören öğrenciler, halk otobüslerinin son seferlerinde yaşadıkları sıkıntıları dile getiriyorlar. Özellikle Cumhuriyet Üniversitesi Yerleşkesi'nde bulunan yurtlarda kalan ve şehir merkezine gelen öğrenciler, yurtlarına dönüşlerinde çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyorlar.

Öğrenciler, yurtlara giriş saati olan 23.00'ten önce halk otobüslerinin son sefer saatine göre durakta beklediklerini, ancak gelmek üzere olduğu görülen otobüsün bir anda sistemden düştüğünü iddia ediyorlar. Öğrenciler halk otobüslerinin ya geç geldiğini ya da hiç gelmediğini aktarıyorlar. Panolarda otobüsün gelmekte olduğunu gördüklerini ancak bir anda otobüsün sistemden düşmesiyle beklemek zorunda kaldıklarını ifade ediyorlar. Otobüs gelmeyince taksi ile gitmek zorunda kalan öğrenciler, bu durumdan dolayı mağdur olduklarını belirtiyorlar.

Millet Bahçeleri Yaza Hazır: Yeşilin Her Tonu Bekliyor! Millet Bahçeleri Yaza Hazır: Yeşilin Her Tonu Bekliyor!

Öğrenciler ayrıca, otobüs şoförlerinin denetlenmesi gerektiğini ve seferleri tamamlamadan otobüsleri güzergahtan çektiklerini iddia ediyorlar. Bu durumun sık sık yaşandığını ve özellikle gece saatlerinde öğrencileri mağdur ettiğini dile getiriyorlar.

Öğrenciler ve Sivaslılar, konuyla ilgili yetkililerin çalışma yapmasını, halk otobüslerinin denetlenmesini ve halk otobüslerinin düzenli ve zamanında seferlerinin sağlanmasını talep ediyorlar.