Sivas’ın en işlek caddelerinde yolun ortasında yürüyen fareler, son olarak Aynalı Çarşı’yı istila etti. Vatandaşlar sokakta gezen farelere, iş hanı esnafı ise iş hanındaki farelere bir çözüm getirilmesini talep etmişti.

Üzerinden zaman geçmesine rağmen sorunun çözülmediğini ve sokaklardaki farelerin ilerleyen zamanlarda salgın hastalık yaymasından çekindiklerini dile getiren vatandaşlar; “Resmen Sivas’ın göbeğinde hayvanlar geziniyor. Yetkililer bu konuya bir çözüm getirmiyor. İlerleyen zamanlarda herhangi bir salgın hastalık yayılabilir ve bu bizi çok korkutuyor.” ifadelerini kullandı.

SİVAS 29 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 29 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

Sivas’ın Sularında Neden Virüs Var?

Sivas Belediyesi, şehir genelinde 152 tatlı su çeşmesinden alınan numuneler sonucunda Kepenek tatlı su kaynağından beslenen 6 çeşmenin suyunda Frencisella Tuleresis hastalığının pozitif çıktığını açıkladı.

Frencisella Tuleresis hastalığının kemirgen hayvanlardan bulaşan bir hastalık olduğunun öğrenilmesiyle birlikte kemirgen hayvanlara karşı önlemlerin arttırılacağı iddia edildi.

Sorun başa gelmeden çözümlerin üretilmesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar; “Fareler artık evimize kadar giriyor. Evimize giren hayvanların doğada çoğalmasıyla doğaya vereceği zararların haddi hesabı yok. Bu sorunlar önü alınamaz bir hal almadan çözümler üretilmeli.” açıklamasını yaptı.