Sivas'ta son zamanlarda ekmek fiyatları ve kalitesi ile ilgili tartışmalar alevleniyor. 7BİRLİK A.Ş., yaptığı basın açıklamasında Sivas'ta somun ekmek üreten bazı fırınların hijyen ve kalite standartlarının altında ucuz ekmek sattığını ve buna yönelik birçok şikayete rağmen yetkililerden herhangi bir adım atılmadığını dile getirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu'ya Ziyaret CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu'ya Ziyaret

Whatsapp Image 2024 04 18 At 13.53.47
Şirket, bu duruma tepki olarak fırınlarında üretilen 200 gr ekmeğin fiyatını 2 TL'ye düşürme kararı aldığını ve tüm somun fırınlarının denetlenip düzelene kadar bu fiyatın devam edeceğini açıkladı.
7BİRLİK A.Ş. Yönetimi, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Sivas'ta halkımıza kaliteli ve hijyenik bir ortamda ekmek yedirmek için yola çıkmış bulunmaktayız. Ama gördüğümüz kadarıyla somun ekmeği imalatı yapan fırınlar hijyenden ve kaliteden uzak bir şekilde ucuz ekmek satmaya çalışmaktadır. Bundan önceki dönemlerde de birçok defa gerekli şikayetlerde bulunduk. Ama bu şikayetler doğrultusunda hiçbir ilerleme kaydedilmediğini görmekteyiz. Temennimiz odur ki şu anki mevcut yönetim kısa süre içinde şikayetlerimizi dikkate alacağını ümit ediyoruz."

Whatsapp Image 2024 04 18 At 13.53.48

Basın açıklamasında ayrıca tüm ilgili makamlara da seslenilerek ucuz ekmek satan fırınların halk sağlığı ile oynadığı belirtildi ve ilgili kurumlardan gıda üretimi yapan işletmeleri acilen denetleyip gerekli yaptırımları yapmaları talep edildi.