Piyasadaki fiyatların neredeyse yarı fiyatına et satışı gerçekleştirilen Et ve Süt Kurumu, vatandaşların uğrak noktası olmaya devam ediyor. Piyasanın yarı fiyatına ucuz et satın almak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde Et ve Süt Kurumu önünde sıraya giriyor. Vatandaşlar, Et ve Süt Kurumu önünde sıra kendilerine gelene kadar bekliyor.

Sivas'a Can Suyu: Boji Fabrikası İş İmkanı Sunacak! Sivas'a Can Suyu: Boji Fabrikası İş İmkanı Sunacak!

Et ve Süt Kurumu önünde oluşan sıralar kasapları da çileden çıkarıyor. Devlet kurumu ile haksız bir rekabete girdiklerini ifade eden kasaplar, Et ve Süt Kurumu’nun piyasanın yarı fiyatına et satışını durdurması gerektiğini söylüyor.

Sabahın erken saatlerinde sıraya giren vatandaşlar, Et ve Süt Kurumu’nun önünde oluşan sıraların önüne geçmek adına farklı şubelerin açılması gerektiğini söyleyerek; “Sivas’ta Et ve Süt Kurumu önünde sıraya girmek oldukça alışıldık bir durum haline geldi. Herhangi bir kasapta etin kilosu 350 lirayı bulurken Et ve Süt Kurumu’nda bu fiyat neredeyse yarıya kadar iniyor. Haliyle bizlerde et almak için sıraya giriyoruz. Ek bir şube açılsa belki bu durumda kurtuluruz. Diğer şubeyi tercih ederiz ve dolayısıyla sırada oluşmamış olur.” açıklamasını yaptı.

Et ve Süt Kurumu’nun kasaplar ile haksız bir rekabete girdiğini söyleyen kasaplar ise; “Et ve Süt Kurumu’nda piyasanın yarı fiyatına et satılması haksız bir rekabet. Bizler hem işyeri kirası hem çalışan hem de faturalarla mücadele ediyoruz. Aynı zamanda müşteri kaybımızda söz konusu. Bu noktada bir düzenleme yapılmalı, hem vatandaşlarımız hem de bizler mağdur ediliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kasaplar, mesaide olan vatandaşların sıraya giremediğini dolayısıyla et alamadığını vatandaşlar arasında da bir haksızlık yapıldığını dile getirerek Et ve Süt Kurumu’na isyan etti.