3 ile 6 yaşında çocuklar ile dilenen dilenciler polis ve bekçilere şikayet edilsede her gün aynı noktalarda dilenmeye devam ediyor. Vatandaşlar, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü göreve davet ederek küçük çocukların dilendirilmesine tepki gösteriyor.

Türk Toplumunun Vicdanlı ve Merhametli Yapısı Kullanılıyor

Birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının oldukça gelişmiş olduğu Türk toplumunda insanların vicdanının ve merhametinin kullanılmasına izin veriliyor olması vatandaşları rahatsız ediyor. “Allah rızası için”, “çocuğum aç”, “ekmek parası” vesaire gibi cümleler dini sömürmenin yanı sıra vicdan üzerinde de büyük etkiler uyandırdığı ifade ediliyor.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili! Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili!

Sokaklarda Rahat Gezemiyoruz

Her köşe başında insanın karşısına çıkan dilenciler, vatandaşın sabrını sınamaya devam ediyor. Gönül rahatlığı ile yürüyemediklerini belirten vatandaşlar; “Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün bu konuya derhal çözüm bulması gerekiyor. Türk toplumunun yapısı bu değil. Bir elin verdiğini diğeri görmez düsturuyla hareket eden bir milletiz biz. Fakat bu dilenciler para vermiyoruz diye neredeyse arkamızdan beddua edecek. Kendi şehrimizde sokaklarda rahat yürüyemiyoruz. Her adımda farklı bir dilenci. Küçük çocukları da kullanıyorlar bebekleri de. En çok o günahsızlara üzülüyoruz.” dedi.