6 Şubat 2023'te yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin üzerinden bir yıl geçti. 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Sivas'ta neler yapıldı, neler yapılacak?

Sivas'ın Gürün ilçesi de depremden etkilenen bölgeler arasında yer aldı. Peki, Sivas'ta depreme karşı ne gibi önlemler alındı?

Deprem Haftası programları kapsamında yetkililerden neler duyacağız?

Sivas'ta depreme karşı hazırlıklı mıyız?

SİVAS 11 NİSAN NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 11 NİSAN NÖBETÇİ ECZANELER

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan Deprem Haftası kapsamında çeşitli programlar düzenlenerek deprem bilincinin artırılmasına katkı sağlamak amaçlanıyor. Sivas’ta da 1-7 Mart tarihleri arasında depreme yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapılması bekleniyor.

Özellikle 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilde etkili olan deprem felaketinin ardından, Türkiye genelinde olduğu gibi Sivas'ta da depremle ilgili önlemler ve çalışmalar önem kazanmış durumda.

Sivas’ın Gürün ilçesinin de etkilendiği büyük depremin ardından, Sivas yetkililerinden, Deprem Haftası boyunca yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgilendirme yapmaları bekleniyor. Bu kapsamda, deprem riskine karşı alınan önlemler ve gelecekteki projeler hakkında kamuoyuna detaylı bilgi sunulması bekleniyor.