Sivas ÖZBELSAN'da Yeni Dönem Başladı: Murat Kütük Yönetim Kurulu Başkanı! Sivas ÖZBELSAN'da Yeni Dönem Başladı: Murat Kütük Yönetim Kurulu Başkanı!


Sivas Selçuklu Mahallesi Kümbet Cami'nin önünde bulunan halka açık tuvaletlerin çeşmesi bozulduğu için 7/24 su akıyor. 2022 yılında Sivas'ta yaşanan su sorunu ve 3 ay süren su kesintileri hala hafızalarda tazeyken, bu durum vatandaşların tepkisini çekiyor.


Yetkililerin duyarsızlığı ve suyun israf edilmesi


Yağışların az olduğu ve kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya olduğumuz bir dönemde Sivas merkezde 7/24 suyun boşa akması vatandaşları isyan ettirdi. Sivas Belediyesi yetkililerinin bu alandaki suyu kesmesi çevre sakinleri tarafından talep ediliyor.


Duyarsız vatandaşlar da sorunun bir parçası


Bozuk çeşme tadilat yapılarak tamir edilse bile, bazı duyarsız vatandaşların çeşmeyi açık bırakarak gitmesi sorunu daha da büyütüyor. Bu durum hem suyun israfına neden oluyor hem de çevre kirliliğine yol açıyor.


Sivas Belediyesi'nden çözüm bekleniyor


Sivaslılar, yetkililerin bu soruna acil bir çözüm bulmasını bekliyor. Bozuk çeşmenin tamiri ve suyun israfını önleyecek tedbirlerin alınması gerekiyor. Ayrıca, vatandaşların da suyun önemini kavraması ve daha bilinçli bir şekilde su kullanması gerekiyor.