Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, tasarruf tedbirleri kapsamında belediyeye ait araçlara takip cihazı taktıracaklarını ve bu şekilde sahadaki araçların takibini rahat şekilde yapacaklarını söyledi.

Sivas'ta 5 Günlük Uluslararası Film Festivali Başlıyor Sivas'ta 5 Günlük Uluslararası Film Festivali Başlıyor

Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, belediyedeki tasarruf tedbirlerine yönelik yeni uygulamaları teker teker devreye almaya başladı. ÖZBELSAN A.Ş. ve SİDAŞ Yönetim Kurulu üyelerinin huzur haklarında indirime giden Başkan Uzun, şimdi de belediyeye ait araçlara takip cihazı taktıracaklarını açıkladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin de benzer bir uygulama yaptığını hatırlatan Başkan Uzun, şunları söyledi:

"Belediyemize ait çok sayıda aracımız sahada. Bu araçlarımızın birçoğu 7/24 görev yapıyor. Araçlarımızın belediyemize ait işlerde mi yoksa şoförler ve yetkililerin işlerinde mi kullanılıp kullanılmadığını takip etmek için belediyemize ait araçlara takip cihazı taktıracağız. Bu sistem sayesinde araçlarımızı hem sahada daha rahat şekilde takip edeceğiz hem de araçlarımızın hangi işte kullanıldığını göreceğiz. Bu uygulama ile günlük, aylık ve yıllık akaryakıt ihtiyaçlarımızın düşeceğini tahmin ediyoruz. Belediyemizin araçlarını belediyemizin işleri haricinde hiçbir yerde kullandırmama adına sıkı tedbirler alacağız. Çünkü belediye Sivaslılar tarafından 31 Mart yerel seçimlerinde bizlere iyi şekilde yönetilsin diye emanet edildi."

Bu uygulamanın Sivas Belediyesi'nin akaryakıt giderlerinde tasarruf sağlamasına ve araçların daha verimli kullanılmasına yardımcı olması bekleniyor.