Sivas Valiliği himayelerinde başlatılan "Tiyatrom 58" projesi kapsamında, Yıldızeli ilçesinde farklı okullarda eğitim gören 58 öğrenci, küresel ısınma duyarlılığın anlatıldığı "Pofu" adlı oyunu izledi.

SİVAS 18 NİSAN NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 18 NİSAN NÖBETÇİ ECZANELER

Tiyatro keyfinin ardından şehrin tarihi, kültürel mekanlarını ve müzeleri gezen öğrenciler, yöresel lezzetlerden tatma fırsatı da buldu. Geleneksel sporlarımızdan okçuluk ve binicilik sporlarını da deneyimleyen öğrenciler, günün sonunda Sivas Valisi Yılmaz Şimşek'i makamında ziyaret etti.

Vali Şimşek, çocuklarla yakından ilgilenerek merak ettikleri soruları cevapladı ve uzun süre sohbet etti.

Vali Şimşek: "Kültürel ve Sanatsal Gelişimlerini Destekleyeceğiz"

Başlatılan proje hakkında bilgiler veren Vali Yılmaz Şimşek, "Valiliğimiz himayelerinde öğrencilerimizi akademik, sportif, sosyal ve kültürel birçok alanda desteklemeye, hazırladığımız proje ve çalışmalarla evlatlarımıza önemli imkânlar sunmaya devam ediyoruz." dedi.

Öğrencilerin kültürel ve sanatsal gelişimlerini desteklemeyi hedeflediklerini belirten Vali Şimşek, "Yeni başlattığımız Tiyatrom 58 projesiyle ‘Okul Dışı Öğrenme Ortamları' kapsamında, kırsalda yaşayan 58 çocuğumuza her hafta tiyatro deneyimini yaşatmayı planlıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Öğrencilere Kitap Hediyesi

Ziyaretin sonunda öğrencilere kitap hediye eden Vali Yılmaz Şimşek, "Sizleri bu tarihi binada ağırlamaktan mutlu olduk. Güzel anılar biriktirerek şehir merkezinden ayrılıyorsunuz. Hepinize derslerinizde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki bu anlamlı etkinlik, sizlerin ufkuna ve genel kültürüne ciddi katkılar sağlayacaktır." dedi.