Milli Yol Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Haral: "Sivas'ın Sorunlarını Çözeceğim" Milli Yol Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Haral: "Sivas'ın Sorunlarını Çözeceğim"

Sivas’ta yaşayan engelli vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden geleni yaptıklarını ve 2023 yılında çok çalıştıklarını belirten Başkan Geçgil; “Bu yıl için 313 adet tekerlekli manuel sandalyemizi engelli vatandaşlarımıza ulaştırdık. 12 çocuk, 2 tane özel serablar palsi hastamız için özel tekerlekli sandalye, 1 adet sedye, manuel tekerlekli sandalye, 10 adet koltuk değneği, 35 adet yürüteç, 9 adet engelli tuvaleti, 3 adet evde banyo yapmaları için özel yapılmış banyo sandalyesi temin edildi. 428 bin çocuk ve hasta bezi, Ramazan ayı içerisinde 200 adet koli yardımı, 400 adet un yardımı ve 5 ailenin de kira yardımı ile ihtiyaçlı ailelerimize bin 500 TL, 81 aileye de nakdi yardım yapıldı. Ramazan ayında 150 kişilik özel bir restoranda, hiç lokantaya gitmemiş engelli kardeşlerimizi lokantaya götürerek iftar yemeği verdik. Ayrıca 80 ailemizi Mersin Gençlik Kampı’na ücretsiz göndererek güzel bir aktivite yaptık. 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde özel çocuklarımıza hediye ve gösteriler yaparak aktivitelerimizi devam ettirdik.” ifadelerini kullandı.

Sivas’ta bulunan tüm engellilere ulaşacaklarını ve 2024 yılında engelli vatandaşların dışarıdan gelen tüm engellerini en aza indirgemeye gayret edeceklerini ifade eden Başkan Halil Geçgil, Sivas halkına da tüm destekleri için teşekkür etti.313 sandalye