Sivas'ta 2 Temmuz Olaylarının 31. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen anma programları, Atatürk Caddesi'nde gerginlik ve arbedeye sahne oldu. Anma törenleri sırasında meydana gelen olaylarda hakaretler ve gerilim dikkat çekti.

Sivas'ta Araç Kiralama Şirketleri Park Sorunu Yaratıyor! İhramcızade Caddesi'nde Vatandaşlar Park Yeri Bulamıyor Sivas'ta Araç Kiralama Şirketleri Park Sorunu Yaratıyor! İhramcızade Caddesi'nde Vatandaşlar Park Yeri Bulamıyor

2 Temmuz 1993 tarihinde yaşanan ve Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen Sivas Katliamı'nın yıl dönümünde, anma programları her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlendi. Sivas Atatürk Caddesi’nde toplanan vatandaşlar, hayatını kaybedenleri anmak için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Ancak, anma törenleri sırasında bazı gruplar arasında sözlü tartışmalar yaşandı ve bu tartışmalar kısa sürede arbedeye dönüştü. Görüntülerde, katılımcıların birbirlerine hakaretler savurduğu ve gerilimin arttığı görüldü. Güvenlik güçleri, olayları kontrol altına almak için yoğun çaba sarf etti ve anma programlarının güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağladı.

Muhabir: AHMET CAN AYDIN