Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek başkanlığında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programlarına ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Aselsan Konya Genel Müdürü Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ni Ziyaret Etti Aselsan Konya Genel Müdürü Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ni Ziyaret Etti

Toplantıya Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, il protokolü ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Valilik Sivas

Değerlendirme Toplantısında Neler Konuşuldu?

Toplantıda, 15 Temmuz'da Sivas genelinde gerçekleştirilecek olan anma programlarının içeriği ve kapsamı ele alındı. Katılımcılar, bu anlamlı günün anısına saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, Kuran-ı Kerim tilaveti, şehitler anısına dualar, anma törenleri, konferanslar, paneller, sergiler ve halk yürüyüşü gibi çeşitli etkinliklerin yapılması konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Sivas'ta 15 Temmuz Anma Etkinlikleri

Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu yıl da 15 Temmuz'da kent genelinde anma törenleri, konferanslar, paneller, sergiler ve halk yürüyüşü gibi çeşitli etkinliklerin yapılması planlanıyor.

Muhabir: Adem Bulgaz