Sivas'ta 8 farklı branşta 1200 öğrenciyi kapsayan yaz spor okulları açıldı. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri'nde düzenlenen açılış törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Sivas Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Polat, sivil toplum kuruluşları, spor camiası temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Ciro İmmobile Tanıtım Videosunda Dikkat Çeken Ayrıntı Ciro İmmobile Tanıtım Videosunda Dikkat Çeken Ayrıntı

Törende konuşan Sivas Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Polat, geleceğin sporcularını yetiştireceklerini ifade ederek şunları söyledi: "Velilerimize bize güvendikleri için teşekkür ediyorum. Çocuklarımız burada uzman hocalar ve antrenörler eşliğinde sporun evrensel ilkelerini, birliği, beraberliği, kardeşliği, dayanışma ve paylaşmayı öğrenecekler. Onları nitelikli bir şekilde yetiştirerek geleceğin yıldızlarını burada yetiştireceğiz."

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise yaptığı konuşmada, "Gençlerimizi çeşitli spor branşlarında geleceğe hazırlamak için yaz boyunca tesislerimizde kurslar düzenleyeceğiz. Sporun tabana yayılmasını önemsiyoruz çünkü geleceğin sporcuları bu okullardan yetişiyor. Burada sporla tanışan miniklerimiz antrenörlerimiz tarafından farklı branşlara yönlendiriliyor ve spora yaşam biçimi haline getirerek başarılı bir gelecek için gayret sarf ediyorlar" dedi.

1 Eylül'e kadar devam edecek kurslarda futbol, voleybol, basketbol, hentbol, sayokan, taekwondo ve karate gibi branşlarda uzman eğitmenler tarafından eğitim verilecek.

Kaynak: iha