Trendyol Süper Ligin 16. Haftasında Sivasspor, Galatasaray’ı kendi evinde ağırladı. 1-1 sona eren maçı izlemek üzere yüzlerce vatandaş 4 Eylül Stadyumu’na gitti. Maç sonrasında maçı izleten seyirciler, soğuk havada dakikalarca halk otobüsü bekledi. Dondurucu dakikalarca halk otobüsü bekleyen seyirciler, maç günlerinde 4 Eylül Stadyumu çevresinde otobüs seferlerinin arttırılması gerektiğini söyleyerek Sivasspor maçlarının eziyete dönüştüğünü ifade etti.

Maç Günlerinde Sefer Sayıları Arttırılmalı

Soğuk havada dakikalarca otobüs bekleyen seyirciler, özellikle Sivasspor’un maç günlerinde 4 Eylül Stadyumu çevresinde halk otobüsü seferlerinin arttırılması gerektiğini söyledi.

SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

Seferlerin arttırılmasının Sivasspor seyircilerinin rahatça stadyuma gitmesini sağlayacağını aynı zamanda soğuk havalarda maç izlemenin eziyete dönüşmeyeceğini belirten vatandaşlar; “Sivassporu’muzu yalnız bırakmamak için her hafta maça gelmeye özen gösteriyoruz ama her haftada aynı sorunu burada yaşıyoruz. Halk otobüsleri Sivasspor’un maçı olduğunda özellikle böyle büyük takımlarda maçı olduğunda kesinlikle sefer sayılarını arttırmalı. Galatasaray gibi takımlarla maçımız olduğunda sadece biz değil çevre illerden de çok fazla misafir ilimize geliyor. Sefer sayılarının arttırılması ilimizde kolay ulaşım olmasını sağlayacaktır. Böylelikle bizler soğuktan donmayacağız, ilimize gelen misafirlerde belki merkezde gezebilecekler.” ifadelerini kullandı.

Çalışma Yapılacak Mı?

Sivas’ın en büyük marka değerlerinden biri olan Sivasspor’un dün akşam oynanan maçıyla gündeme gelen otobüs seferleri ile ilgili çalışma yapılıp yapılmayacağı merak edilmeye başlandı.

Sadece stadyum etrafında değil genel olarak sefer saatleriyle ilgili sorun yaşadığını ifade eden vatandaşlar; “İlimizde otobüslerin sefer sayılarıyla ilgili büyük bir kaos var aslında. Biz vatandaşlar olarak bu sorunları sürekli olarak dile getiriyoruz ama kimse bu duruma bir çözüm getirmiyor. Soğuk havalarda dakikalarca otobüs beklemek zorunda kalıyoruz. Yetkililerden bu konuya çözüm getirmesini ve artık otobüs konusunu Sivas’ın gündeminden tamamen kaldırmasını talep ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan vatandaşlar, Şoförler Odası tarafından şoförlere verilen eğitimlerinde arttırılmasını talep ediyor.