2023 yılında başlayan ve 2024 yılında da devam eden zamlar vatandaşların cebini zorlamaya devam ediyor. Her sektörü etkileyen ve fahiş oranda yaşanan artışlardan oldukça etkilenen vatandaşlar, marketlerde, mahalle bakkallarında ve kasaplarda açık hesap yapmaya devam ederken yeni moda beyaz eşya işe ev eşyaları satan büyük mağazalara açık hesap yapmak oldu.

Ev eşyaları ve beyaz eşya satan aynı zamanda müşterilerine açık hesap yapma imkanı sunan mağazalar, 2024 yılının ilk günlerinden bu yana büyük yoğunluk yaşıyor. Vatandaşlar, uzun vadelerle ve taksitle alışveriş yapabildikleri mağazaları tercih etmeye başladı.

3 MART 2024  TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 3 MART 2024 TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

2023 yılının son ayları ve 2024 yılının ilk günlerinde katlanan yoğunluk oranının yüzde 75’lere yükseldiği ifade ediliyor.

Açık hesapla alışveriş yapmayı tercih ettiklerini dile getiren vatandaşlar; “Uzun vadeler ve uygun fiyatlarla büyük mağazalardan alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Artık her an cebimizde nakit para olmuyor maalesef. Nakit paramız olsa bile fahiş fiyatlara gücümüz yetmiyor. Bankaların verdiği kredilerin faiz oranlarının altında eziliyoruz. Maalesef yaşanan fahiş artışlara her seferinde bir alternatif bulunabiliyor. Alternatiflerin çoğaltılması yerine çözüm getirilmeli. Bu artışların önüne geçilmeli, Sivas’ta bile ihtiyaçlarımızı karşılayamayacak duruma geldiysek tüm Türkiye’nin hali yaman demek ki.” açıklamasını yaptı.Taksi̇tli̇ Alişveri̇ş