Sivas'ta son zamanlarda sosyal medyada yükselen fenomen Rafet Güler, Sivas Memleket Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu. 1988 Kızılcaköy doğumlu olan ve dört kardeşin en küçüğü olan Güler, yatırımlarını tamamen Sivas'a yaptıklarını ve kendi imalathaneleri, çiftlikleri ve Sivas merkezinde dört şubeleri olduğunu belirtti. Kendisinin Aydoğan şubesinde çalıştığını da ekledi.

Güler, sosyal medyadaki varlıklarının 2 sene önce başladığını ve bu kadar hızlı ilerlemenin 3 ay sürdüğünü ifade etti. Sivas'ın meşhur katmeri ile yola çıktıklarını ve dükkanlarında bir video çekmeye karar verdiklerini anlatan Güler, kendi üretim olan pastırma, kavurma ve sucukları katmerin içine koydukları videoyu sosyal medyada paylaştıklarını söyledi. Videonun büyük bir ilgi gördüğünü ve akşama doğru 1 milyondan fazla kişiye ulaştığını dile getiren Güler, bu sayede fenomenliğin başlangıcını yaşadıklarını belirtti.

Sivas ağzıyla videolarına renk kattıklarını ve şu anda oldukça iyi bir kitleye ulaştıklarını da ifade eden Güler, Sivas'a ve Sivas mutfağına olan sevgisini de dile getirdi.

Sivas Valisi Sayın Dr. Yılmaz Şimşek’in Kurban Bayramı Mesajı Sivas Valisi Sayın Dr. Yılmaz Şimşek’in Kurban Bayramı Mesajı

Rafer Güler`in bu açıklamaları, Sivas'ta fenomen olma yolculuğunu ve sosyal medyadaki başarısını gözler önüne seriyor. Sivas mutfağına ve yöresel lezzetlere olan tutkusu ile de dikkat çeken Güler, Sivas'ı en iyi şekilde temsil edeceğini sözlerine ekledi.

Muhabir: İsmail Haksever