Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Abdullah Güler’in Grup Başkanı olmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun Genel Başkan Özgür Özel’in A takımında yer alması Sivas’ın siyasi elini güçlendirdi.

Sivas’ta Tarihi Eserlerin Kıymeti Bilinmiyor Sivas’ta Tarihi Eserlerin Kıymeti Bilinmiyor

14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Genel Seçimlerinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili seçilen Abdullah Güler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) partisinin Grup Başkanlığı görevine getirilmişti. Sivas Milletvekili Abdullah Güler’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Grup Başkanı olmasıyla Sivas siyasette önemli bir konumda yer almaya başlamıştı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Abdullah Güler’in ardından Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun, Genel Başkan Özgür Özel’in A kadrosunda yer alarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi Sivas’ı siyaseten daha önemli bir konuma getirdiği düşünülüyor.

Daha önce birçok Sivaslı siyasetçinin bakanlık, bakan yardımcılığı ve partilerinde önemli kademelerde görev yapması siyasi olarak Sivas’ı önemli bir yere getirirken iktidar ve ana muhalefet partilerinden öne çıkan Sivaslı iki milletvekilinin Sivas’ı temsil etmesi vatandaşları memnun ediyor.

Listeye İlk Sıradan Girdiler

14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Genel Seçimlerinde, seçim bölgeleri olan Sivas’tan partilerinin milletvekili aday listesine ilk sıradan isimlerini yazdıran Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Abdullah Güler ile Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun çalışmaları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor.

27. dönemde İstanbul Milletvekilliği görevini yürüten Abdullah Güler’in Sivas Milletvekilliğinde de başarılara imza attığı gözlerden kaçmazken 27. ve 28. dönemde Sivas Milletvekilliği yapan Ulaş Karasu’nun da Sivas hakkındaki tecrübesi ve çalışmaları vatandaşlardan tam not alıyor.

Adaylar Üzerinde Etkileri Olacak Mı?

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Abdullah Güler ile Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun partilerinde aldıkları önemli görevlerle 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Sivas adayları üzerinde etkilerinin olup olmayacağı merak ediliyor.

Siyasi partilerde yerel seçimlere yönelik aday adaylığı süreci devam ederken milletvekillerinin de partilerinde istişare çalışmaları yaptığı gözlerden kaçmıyor.