ARAMIZDAN AYRILANLAR 17 NİSAN 2024 ARAMIZDAN AYRILANLAR 17 NİSAN 2024

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sivas mitingine ilişkin yaptığı açıklamada, Sivaslıların her zaman olduğu gibi muhteşem bir katılım gösterdiğini söyledi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan misafirimizdi. Yine Sivas olarak her zaman olduğu gibi muhteşem bir mitingle Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık. Katılımınızdan dolayı sizlerin şahsında tüm hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız da her zaman olduğu gibi yine eli dolu dolu geldi. Sivas için önemli olan projelerin en kısa zamanda hayata geçeceğini açıkladı. Hem Kuzey Çevre Yolu’nun hem de 4 Eylül Sanayi Sitesi giriş katlı kavşağının inşallah en kısa zamanda programa alınarak yapılacağını dün müjdeledi. Ben bir kez daha tüm hemşerilerimiz adına Sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum."

Bilgin, son 5 yılda Sivas'ta yapılan hizmetleri ve projeleri de anlattı. Bilgin, "Hizmet ve eser siyasetinin en güzel örneklerini ülkemize milletimize ve şehrimize kazandıran bir siyasi kadronun temsilcileri olarak bir kez daha sizlerin huzurundayız. Dile kolay tam 22 yıldır Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde bu şehrin her sokağına, ülkenin her bir karış toprağına hizmet etmenin onurunu, gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Beş yıl boyunca Belediye Başkanı olarak bu şehrin çözülemez denilen her sorunu çözmenin gönül rahatlığıyla sizlerin huzurundayız. El atılamayan her soruna el atıp, çözüm odaklı bir anlayışla çözmenin iç huzuruyla sizlerin karşısındayız. 5 yıl önce milletimize vermiş olduğumuz her sözü yerine getirmenin gönül rahatlığı ile huzurunuzdayız. Böyle olduğu için de bugün çarşıda, pazarda, sanayide, kahvede, kıraathanede milletimizle biriz beraberiz. Eksikliklerimiz yok mu? Yapamadıklarımız yok mu? Var. Eksiklikleri tamamlamak, yapamadıklarımızın daha iyisini yapmak adına bir kez daha yola revan olduk. 5 yıl boyunca esnafımızla her zaman iç içe olduk. Ben değil biz anlayışını ortaya koyduk. Ortak aklı ve istişareyi esas aldık. Az laf çok iş anlayışı ile birlikte kendi adımıza konuşacak yollar, köprüler, alt geçitler, üst geçitler, parklar ve bahçelere kadar birçok alanda iş yaptık ama en az onlar kadar önemli olan gönüllere gidecek köprüleri de ihmal etmedik. Gönüller kazanmanın hayır dualarda olmanın amacında olduk. İnşallah 1 Nisan'da milletimizin duası ve desteğiyle bir önceki seçimde aldığımız %49 buçuk oy oranın çok çok üzerinde bir destekle birlikte kara sevdamız Sivas'a hizmet yarışımız devam edecek.”

Başkan Bilgin, yeni dönemde merkezi hükümetten alacakları güç ve destekle vizyon projelerini hayata geçireceklerini ve Sivas'ın layık olduğu projeleri gerçekleştirmek için hız kesmeden çalışacaklarını belirtti.