Sivas Valiliği bünyesinde hizmet veren ve her geçen yol daha da gelişen Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, 203-2024 kış sezonunu yüzde 100 doluluk oranı ile geçiriyor. Okulların açılmasından önceki son hafta sonunda oldukça kalabalık olan Kış Sporları ve Turizm Merkezi’ndeki çevre kirliliği ise dikkat çekti.Yıldızdagi Cop

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili! Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili!

Teleferik ile zirveye çıkan tatilciler, zirvedeki kafede soluklanıp manzaranın tadını çıkarabiliyor. Kafenin dışında ve içerisinde birçok çöp kutusu olmasına rağmen ellerindeki çöpleri zirveden aşağıya ve yerlere atan tatilciler tepki topladı.

Sivas’ın en gözde tatil yerlerinden biri olan Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde çevre kirliliğine neden olan tatilcilere tepki gösteren vatandaşlar; “Yıldız Dağı, Sivas’ımızın en güzide mekanlarından bir tanesi ve Sivas Valiliği tarafından her geçen gün marka değeri arttırılan bir yer. Böylesine güzel bir yerde böyle görüntülerin ortaya çıkması hiç hoş değil. Her yerde çöp olmasına rağmen insanlar çöplerini karların üzerine atıyor. Aslında bu kişiler tespit edilmeli ve kesinlikle Yıldız Dağı’na alınmamalı, böylelikle çevreye çöpünü atacak kişilere de caydırıcı bir çözüm getirilmiş olur.” İfadelerini kullandı.