Dr. Uzun,Liyakatli bir ekip ile, tüm Sivas’ı kucaklayan Muhsin Başkan’ın izinden giden bir Belediye Başkanı olacağım” dedi. 31 Mart Mahalli ve İdari Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkanı Adayı Dr. Adem Uzun, Sivas’ta girilmedik sokak, sıkılmadık el bırakmıyor. 7’den 70’e tüm Sivaslıları dinleyen Dr. Uzun, vatandaşın da yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Vatandaş ve esnaf ziyaretlerini sürdüren Dr. Uzun, “Sizlerin ortaya koyacağı iradeyle inşallah 31 mart akşamı bizim lehimize teveccüh gerçekleşirse 1 Nisan tarihi itibariyle şehrimize hizmet etmeye başlayacağız. Yaklaşık 60 gündür sahadayım. Şehrimizle ilgili birçok STK, oda, dernek, vakıf yöneticileriyle bir araya geldim. Mahalle mahalle sokak sokak tüm vatandaşlarımıza ulaşmaya devam ediyorum. Gördüğümüz bazı önemli sorunlar var. Güzel de bir proje gibi oluşturduk bu. Bu proje ekibiyle birlikte şehrimizin sorunlarına nasıl çözümler üretiriz diye çalışıyor ve kafa yoruyoruz. Tüm sorunların analizlerini yaptık. Hatta çözümler üretirken o sorunla ilgili olan derneklerle, vakıflarla STK’larla da bir araya geldik” dedi.

Sivas’ın başlıca sorunlarından birinin ulaşım olduğuna dikkat çeken Dr. Uzun, “Gördüğümüz en önemli sorunların başında ulaşım geliyor. Vatandaşlarımız maalesef ulaşımdan çok dertliler. Özellikle duraklarda yaşanılan yoğunluklar, otobüslerin geç gelmesi, otobüslerdeki yoğunluklar, vatandaşlarımızın en büyük sıkıntılarının başında geliyor. Otobüs firmalarıyla bir araya geldik. Sorunu nasıl çözeriz diye istişare ettik ve fizibilite çalışmasını yaptık. Bunların dışında şehirde otopark sorunu var. Otopark sorunuyla ilgili belli noktaları belirledik. Kesinlikle belirli noktalarda otoparklar yapacağız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sivas’a farklı alanlarda da hizmet edeceğini vurgulayan Dr. Uzun, “Eğer Allah nasip eder gelirsek bir geri dönüşüm fabrikasını kuracağız, alçı taş fabrikasını kuracağız. Sivas patatesi merkezi cips fabrikasını dondurulmuş patates fabrikalarını kuracağız. Gençlere istihdam sağlayacağız. İstanbul’da Sivaslı iş adamlarıyla burada köprü oluşturacağız. Sosyal hayat konusunda gençler eksiklik görüyorlar diyorlar ki, yani biz Sivas’ta sosyal yaşam alanında gideceğimiz yerler yok. Gençleri spora yönlendirmemiz lazım. Sanata yönlendirmemiz lazım. Teknolojiye yönlendirmemiz lazım. Bunların aileleriyle birlikte çok rahatlıkla gidip zaman geçirecekleri çocuk kafeleri oluşturmamız lazım. Sosyal alanları meydana getirmemiz lazım” diye konuştu.

SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

İlerleyen günlerde yapacakları proje tanıtım toplantısında duyuracakları projelerin Sivas’a vizyon katacağını aktaran Dr. Uzun, “Sivas'a yeni bir vizyoner belediyecilik geliyor. Bunu herkes görecek. Bakın ben size şu konuda söz veriyorum, şehirde oturan bir Belediye Başkanı olacak. Halkla iç içe olacağım. Bugün nasıl geldiysem Allah nasip eder, seçilirsem yine burada göreceksiniz. Buranın sokağında göreceksiniz. Esentepe'de, Alibaba'da, Yenişehir’de, Kümbet’te, çarşıda, sanayinin içerisinde her yerde göreceksiniz. Liyakatli bir ekip kuracağız. Liyakatli başkan yardımcıları, meclis yönetimi, belediye yönetiminde göreceksiniz geldiğiniz zaman. Başkanla da muhatap olacaksınız başkan yardımcısıyla da muhatap olacaksınız. Rahmetli Muhsin başkanımız ulaşılabilir bir liderdi. Ben size şu konuda söz veriyorum, Muhsin başkana herkes ulaşabiliyordu. Ben de size diyorum ki ulaşılabilir bir Belediye Başkanı olacağım. Eğer olmazsam bugün söylemiş olduğum sözler gelin bana söyleyin. Muhsin başkanın izinden giden bir Belediye Başkanı olacağım” dedi.Bbp UzunBbp Adem UzunAdem Uzun-1