Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sağlık Bakanlığı tarafından ilin acil sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla Sivas’a hava ambulansı tahsis edildiğini duyurdu.

Ambulans Valilik

Vali Şimşek, paylaşımında, ambulans helikopterinin Sivas'a kazandırılmasında emeği bulunan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya teşekkürlerini iletti. Vali "Sivas'ımıza hayırlı olsun." ifadesiyle paylaşımını noktaladı.

Ambulans helikopterinin Sivas’ın acil sağlık ihtiyaçlarını daha hızlı ve etkin bir şekilde karşılayacak olması, Sivaslılar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Sivas Valiliğinde Yılmaz Şimşek'in Ev Sahipliğinde, Bayramlaşma Töreni Düzenlendi. Sivas Valiliğinde Yılmaz Şimşek'in Ev Sahipliğinde, Bayramlaşma Töreni Düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumlar tarafından yapılan bu önemli yatırımın, Sivas ve çevresinde yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini daha da kolaylaştırması bekleniyor.