Başkan Dur Durak Bilmiyor Başkan Dur Durak Bilmiyor


MELTEM DUMAN
Ali Cüneyt Kılcıoğlu’nun yazdığı Azade Küçükaycan’ın yazıp sahne aldığı Kleopatra’ya Ne Oldu? Oyunu Sivas Devlet Tiyatrosu’nda 7 Mayıs Cuma günü Sivaslı sanatseverlerle buluşacak.D6BCC971-0741-4FCA-AC85-AA1233C7A76D
Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremden kaynaklı ertelenen oyun için tekrar Sivas’a geleceğini ifade eden oyuncu Azade Küçükaycan, Kleopatra oyunundan elde edilen geliri Hafik Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören Malatyalı depremzede bir çocuğa vereceğini söyledi.
Sivas Devlet Tiyatrosu’nda 7 Mayıs Saat 18.00’de izleyici ile buluşacak olan Kleopatra’ya ne oldu? oyunundan elde edilecek gelirin bir kısmının depremzede bir çocuğa bağışlanacak olması ayrı bir amaç taşıyor. Oyunda sahne alacak olan Azade Küçükaycan; “Deprem olmadan önce Sivas’a gelmeyi planlamıştım. Deprem olunca oyunumuz ertelendi. Tüm Türkiye olarak depremzedelerle tek nefes olduk. Kimimiz depremzede kardeşlerimize evini açtı, kimileri kargo ile gıda yardımında bulundu. Bizde uzaktayken koli yardımları ile gerekse bağışlarla destek olduk. Sivas’ta depremden etkilenen illerden buraya yerleşen binlerce depremzede vatandaşımızın olduğunu biliyoruz. Bizde oyumunuz gelirleriyle ayrıca destek sağlamak istedik. Oyun gelirlerini Hafik Meslek Yüksek okulunda okuyan Malatyalı depremzede çocuğumuza bırakmayı düşündük. Deprem hepimiz için büyük bir üzüntü oldu. Buna istinaden acılarımızı birlikte yaşayarak atlatacağımız bir ülkede yaşadığım için kendimi mutlu hissediyorum.43367A81-BB7D-40A3-B995-27B3A46C58B6 Tüm Sivaslı sanatseverleri oyunuma bekliyorum.” ifadelerini kullandı.
Ali Cüneyt Kılcıoğlu’nun yazdığı, orta yaş üsttü bir kadının hayatta kalma mücadelesi ve popüler kültürde yaşadığı ünlü olmanın zorluklarının konu edildiği oyuna tüm Sivaslı vatandaşlarımızın katılım sağlanması bekleniyor.