Sivas Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Mustafa Ağırsoy, bugün internet sitemizde yayınlanan “Sivas Yukarı Tekke Mezarlığında Bebek Mezarları Aylardır Bekliyor! Vatandaşlar Çaresiz” başlıklı haberimize yanıt verdi. Ağırsoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sivas Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü olarak, Yukarı Tekke eski mezarlık alanları ve çocuk & bebek mezarlarının yapım işi, izin belgesi alındıktan sonra şahıslar tarafından yapılmaktadır. Kurban Bayramı arefesinde Belediye Başkanımız Dr. Adem Uzun’un mezarlık ziyaretleri esnasında bebek mezarlığına çalışma yapılması talimatını verdikten kısa bir süre sonra mezar taşı alımı yapılarak işlemler başlatılmıştır. Taşların yazım işi 10 gün içinde tamamlanacaktır. Yerinde imalatlar önceden planlandığı gibi aksama olmadan devam etmekte olup, 2024 yılı Temmuz ayı sonuna kadar bebek & çocuk mezarlığı tamamlanmış olacaktır.”

Sivas Belediyesi'nin Yukarı Tekke Mezarlığı'ndaki bebek mezarları konusundaki çalışmalarının hızla devam ettiğini ve belirtilen süre zarfında tamamlanacağını ifade eden Ağırsoy, vatandaşların endişeleri dikkate aldıklarını ve bu konuyla ilgilendiklerini belirtti. 

Sivas'ta Araç Kiralama Şirketleri Park Sorunu Yaratıyor! İhramcızade Caddesi'nde Vatandaşlar Park Yeri Bulamıyor Sivas'ta Araç Kiralama Şirketleri Park Sorunu Yaratıyor! İhramcızade Caddesi'nde Vatandaşlar Park Yeri Bulamıyor

Sivas Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bebek mezarlarının yapımı ve bakımına ilişkin gelen sorular üzerine Sivas Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Mustafa Ağırsoy, yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Açıklamaya göre, belediye başkanının talimatları doğrultusunda gerekli mezar taşı alımları yapılmış ve yazım işlemleri kısa sürede tamamlanağı aktarıldı.

Vatandaşların mezarlıklarla ilgili taleplerine hızla yanıt veren Sivas Belediyesi, bebek mezarlığının 2024 yılı Temmuz ayı sonunda tamamlanacağını belirterek, vatandaşlara sabırları için teşekkür etti.

Muhabir: İsmail Haksever