Sivas Yukarı Tekke Mezarlığında bebek mezarlarının yapımı gecikirken, aylardır bekleyen vatandaşlar isyan etti. Mezarlıklar Müdürlüğü'nden bebek mezarları için izin alamayan vatandaşlar, belediyenin mezarları yaptıracağını söylemesine rağmen aylardır bekleyişin son bulmadığını dile getiriyor.

Mezarlıklara gidip çocuklarının mezarlarına bir çiçek bile dikemeyen vatandaşlar, yetkililerden bir an önce çözüm bekliyor.

Uluslararası Göç İstatistikleri, 2023: Türkiye'ye Göç Azaldı, Yurt Dışına Göç Arttı! Uluslararası Göç İstatistikleri, 2023: Türkiye'ye Göç Azaldı, Yurt Dışına Göç Arttı!

"Bebek mezarlıklarındaki mezarlara mermer yaptırmak istiyoruz. Mezarlıklar Müdürlüğü müsaade vermiyor. Belediye olarak biz yapacağız diyorlar. Ancak aylardır aynı şekilde duruyor mezarlarımız. Gidip bir çiçek bile ekemiyoruz. Bir an önce bitmesini istiyoruz." şeklinde tepkilerini dile getiren vatandaşlar, bu sorunun acil çözüme kavuşturulmasını talep ediyor.

Vatandaşlar, yetkililerden bir an önce mezarlıkları yapmalarını talep ederek çözüm bekliyor. Bekleyişin uzaması, mezarlıkların bakımsız kalması ve bu durumun duygusal olarak zorlayıcı olması, vatandaşların isyan etmelerine neden oluyor. Vatandaşlar, belediyenin bir an önce harekete geçerek bebek mezarlarının yapılmasını ve bu mağduriyetin giderilmesini istiyor.E3054C02 D3A6 4390 8De5 22E55Fd5A39D (1)

Muhabir: İsmail Haksever