Tüm Türkiye 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerine kilitlendi. Geri sayım devam ederken siyasi partilerde de hazırlıklar son sürat devam ediyor. Sivas’ta da siyasi arenada hareketlilik ve siyasi partiler arasındaki pazarlıklar sürüyor.

Siyasi arenada hareketlilik devam ederken henüz Sivas belediye başkan adaylarını açıklamaya Adalet ve Kalkınma Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin Sivas ve Şarkışla için pazarlık masasına oturacağı öne sürüldü.

Bugün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimlerine yönelik toplantı yapacak.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili! Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili!

Edinilen bilgiye göre Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas ve Şarkışla’da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aday çıkarmaması ve Büyük Birlik Partisi’ni desteklemesi durumunda Büyük Birlik Partisi’nin de büyükşehirlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’ni destekleyeceği teklifini Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletecek.

Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teklifi kabul etmesi durumunda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sivas merkezden aday çıkarmaması bekleniyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oy potansiyeli olarak kalesi konumunda görülen Sivas’ta Büyük Birlik Partisi ile ittifak yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Aday Bu Hafta Açıklanacak

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından alınacak karar merakla beklenirken Büyük Birlik Partisi, Sivas belediye başkan adayını bu hafta açıklayacak.

Öte yandan Dr. Adem Uzun ile İş İnsanı Cengiz Görgen arasında verilecek nihai kararda Sivaslılar tarafından merakla bekleniyor.

AK Parti Yarın Açıklayacak

İttifak iddialarının gündeme bomba gibi düşmesine karşın Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi içerisinde Sivas’ında bulunduğu illerin aday tanıtım programını yarın gerçekleştireceğini duyurmuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin bugün gerçekleştireceği toplantının ardından yarın Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yapacağı aday tanıtım toplantısında Sivas belediye başkan adayının açıklanıp açıklanmayacağı da merak edilen konular arasında yerini aldı.