Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bir mesaj yayımlayarak toplumu Ramazan'ın manevi atmosferine davet etti. Mesajında Ramazan'ın dinimizde büyük bir öneme sahip olduğunu ve manevi duyguların en üst seviyeye ulaştığı, insanlar arasında kardeşliğin pekiştiği kutsal bir zaman dilimi olduğunu vurguladı.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 13.43.36

AK Parti İl Genel Meclisi’nde de Eridi AK Parti İl Genel Meclisi’nde de Eridi

Ramazan'ın içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni barındırdığını belirten Vali Şimşek, bu ayın rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi olduğunu ifade etti. Ayrıca, Ramazan'ın sosyal hayatta yardımlaşma ve dayanışmanın daha da yoğunlaştığı bir zaman olduğunu vurgulayarak, bu ayın özellikle toplumda kardeşlik duygularının ve cömertliğin zirveye ulaştığı bir dönem olduğunu dile getirdi.

Şimşek, Ramazan ayının toplumda birlik ve beraberliği pekiştirdiğini ve insanların birbirlerine daha fazla yardım ettiği bir dönem olduğunu belirterek, bu ayın önemine ve güzelliğine dikkat çekti. Ayrıca, Ramazan'ın anlam ve önemini iyi kavrayarak, bu ayın güzelliklerini hayatın her anına yayabilmek ve daha fazla yardımlaşma ve dayanışma ruhu içinde olmak gerektiğini vurguladı.

Vali Şimşek, Ramazan ayının toplumun farklı kesimlerine dokunarak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek, hastalara ve yaşlılara özel bir hürmet göstermek ve birlikte iftar sofraları paylaşmak gibi güzel geleneklerin yaşatılması gerektiğini belirterek, bu mübarek ayın tüm insanlığa huzur, mutluluk ve bereket getirmesini temenni etti.