Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, annelerin merhametinin, şefkatinin ve sevgisinin tükenmez kaynağı olduğunu ve değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce bir duygu olduğunu vurguladı.

Mesajında Şimşek, annelerin sadece çocukları için değil, aileleri ve yuvaları için de adeta koruyucu bir kalkan ve sığınabilecek bir liman olduğunu ifade ederek, "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in 'Cennet, Anaların Ayakları Altındadır' Hadis-i Şerifi ile cenneti kazanmaya anneyi vesile kılması, yüce dinimizin kadına ve anneye verdiği değeri açıkça göstermektedir." dedi.

Şimşek, annelerin yetiştirdikleri nesillerle sağlıklı bir toplumun temelinin inşa edilmesinde de mühim bir görev üstlendiğini belirterek, "Bugün bizlere düşen görev ise, annelerimizi senede bir gün değil, ömrümüz boyunca sevgi ile kucaklamak, onların gönüllerini her daim hoş tutmak ve hürmette kusur etmemektir." ifadelerini kullandı.

Yol Kenarında Uyurken Dikkat Sürücü Tarafından Ezilen Köpek Hayatını Kaybetti Yol Kenarında Uyurken Dikkat Sürücü Tarafından Ezilen Köpek Hayatını Kaybetti

Vali Şimşek, Anneler Günü'nde annelerimizi mutlu etmenin, kalplerini sevgiyle doyurmanın ve nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmanın hepimizin görevi olduğunu vurguladı.

Mesajında Şimşek, "Bu önemli günde başta aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, dünyanın en yüce görevini yerine getiren, hayatın tüm güzelliklerine layık olan, fedakâr ve cefakâr eli öpülesi kadınlarımızın Anneler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.