Sivas'ın turizm potansiyelini harekete geçirmek için önemli bir adım atıldı! Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde, Oran Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütülen "Sivas'ın Hızına Yetiş" projesi başladı.

Whatsapp Image 2024 04 25 At 14.18.33

Eskişehir'de Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağışı: Bölgede Maddi Hasarlar Oluştu Eskişehir'de Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağışı: Bölgede Maddi Hasarlar Oluştu

Yüksek Hızlı Tren ile Sivas'a gelen turist sayısının artmasıyla birlikte turizm sektörüne katkı sunmayı amaçlayan proje kapsamında, turizm tesislerinin personel ve yöneticilerine yönelik eğitimler düzenlenecek.

Projenin açılış toplantısında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Oran Kalkınma Ajansı Sivas İl Koordinatörü Yunus Emre Şeker, Sivas Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan ve turizm tesislerinin personel ve yöneticileri yer aldı.

Başkan Özdemir, projenin amacını şu şekilde açıkladı:
"Sivas'ın Hızına Yetişin" projemizin başlığında yer alan hız kavramı, Yüksek Hızlı Trenin ilimize gelmesiyle oluştu. Yüksek Hızlı Trenimizin Sivas'a getirdiği en önemli katkı, turizm sektörüne yapacağı katkıdır. Sivas'a daha çok turist getirmek adına turizm sektörüne eğitim anlamında faydalı olmak istedik. Hocalarımızın bilgilerini sektör yöneticilerine ve çalışanlarına aktarmak adına bu projeyi yaptık."

Programda konuşan Yunus Emre Şeker ise projenin önemini şu şekilde vurguladı:
Sivas TSO’nun şehrin önemli meselesine dayanan bir proje hazırlayarak destek almaya hak kazandığını ifade etti. Programların projeler geldikçe var olduğunu belirten Şeker, projelerdeki üst amacın Hızlı Tren odağında Sivas’ın turizm hamlesine katkı sunmak dedi.

Sivas Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan da projenin turizm sektörüne katkı sağlayacağına inandığını belirtti.
Sekiz gün sürecek olan eğitimlerde:
•    Konukla İletişim
•    Müşteri Memnuniyeti
•    Sosyal Davranış Kuralları
•    Misafir ve İnsan İlişkileri konuları üzerinde durulacak.
Eğitim programını tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek.
"Sivas'ın Hızına Yetiş" projesi ile Sivas turizminin önemli bir sıçrama yapması ve hak ettiği yere ulaşması hedefleniyor.

Whatsapp Image 2024 04 25 At 14.18.46Whatsapp Image 2024 04 25 At 14.18.59