Kurban Bayramı'nda Şeker Telaşı Kurban Bayramı'nda Şeker Telaşı

Sivas Ticaret Borsası (STB) Yüksek İstişare Kurulu toplantısı, STB Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Karakaya başkanlığında gerçekleşti. Kurul üyeleri, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Karaköy, Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Doç. Dr. İbrahim Tuğkan Şeker, Oda/Borsa Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Ülkü Tutar, Sivas Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehrali Deliktaş, iş insanları Mahmut Aydın, Erdem Şimşek, Gökhan Aydınoğlu, Anıl Engin, Fatih Şaştım ve Abdulsamed Acar'ın katılımlarıyla M. Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonu'nda bir araya geldi.

Toplantıda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kanunu ve ilgili yönetmelikler gereği belirlenen Yüksek İstişare Kurulu Üyelerine, kurul çalışma usul ve esasları hakkında bilgi verilerek, Sivas Ticaret Borsası'nın yürüttüğü çalışmalar ele alındı.
Sivas Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, bölgenin ticari, sınai ve ekonomik gelişmesine katkı sağlayacak proje ve çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular. Toplantıda, Sivas'ın tarımsal üretim potansiyelinin değerlendirilmesi, bölgesel ticaretin geliştirilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlanmasına yönelik fikirler ortaya kondu.

Muhabir: BÜLTEN