Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.


Başkan Karakaya mesajında, Çanakkale Zaferi'nin sadece Türk milletinin değil, dünya tarihinin de kaderini değiştiren önemli bir tarih sahnesi olduğunu vurguladı.
Karakaya, yokluk, yoksulluk ve umutsuzluğun en acı günlerinde dahi Türk milletinin bağımsızlığını korumak için dünyaya başkaldırdığı, esaret altında yaşayan tüm milletlere umut meşalesi yaktığı, vatan sevgisini tarihe altın harflerle işlediği bir destan olduğunu belirtti.
Başkan Karakaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

Fiyatına İnanamayacaksınız: Artık Adet ile Alınacak! Fiyatına İnanamayacaksınız: Artık Adet ile Alınacak!

Whatsapp Görsel 2024 03 18 Saat 14.06.41 9Cee319B
•    "Bu zafer, tüm işgal devletlerine Türk ulusunun bölünmez bütünlüğünü kabul ettirmekle kalmamış, yeniden uyanışın ilk ışıkları olmuştur."
•    "Vatan topraklarını korumak için en güç şartlar altında dahi canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, birlik ve beraberliğimizin sürekliliği konusundaki kararlılığımızın en büyük kanıtıdır."
Karakaya, bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 109. Yıldönümünü kutladığını, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bizlere mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla andığını dile getirdi.
Mesajda ayrıca, şehitlerimizin ruhlarının şad, mekânlarının cennet olması temennisi yer aldı.